Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj Napoca

Gimnastica acrobatica 2013

Kákes Loránd testnevelő tanár értesítette lapunkat: második alkalommal rendezték meg nemrég elemi és gimnáziumi tanulók részére A Nagy Bukfenc elnevezésű akrobatikus talajtorna-versenyt.

A bajnokságot a Brassai Sámuel Elméleti Líceum, a János Zsigmond Unitárius Kollégium (JZSUK) és a Református Montessori Iskola szervezte a kollégium tornatermében.

A bajnokságon a szervező iskolák mellett részt vett még az Apáczai Csere János Elméleti Líceum, a Báthory István Elméleti Líceum, a Református Kollégium, az Onisifor Ghibu Elméleti Líceum valamint a Mérai iskola és a Széki iskola. A vetélkedő három korosztályban zajlott, III–IV., V–VI. és VII–VIII. osztályosok versenyeztek.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével és a díjakat átadta Egyed Zoltán nyugalmazott testnevelő tanár, valamint Paşcan János egyetemi tanár.

Dobogósok:

III–IV. osztály, fiúk: 1. hely: Biró Mátyás (Báthory István Elméleti Líceum), 2. hely: Vig András (Széki iskola), 3. hely: Rheindt Róbert (Református Montessori Iskola), Mezei Mátyás (Mérai iskola) és Józsa Benedek (János Zsigmond Unitárius Kollégium); lányok: 1. Szilágyi Zsófia (JZSUK), 2. Mircea Fabián Beatrix (Báthory-líceum), 3. Crăciun Horváth Vivien (Onisifor Ghibu Elméleti Líceum).

V–VI. osztály, fiúk:1. Horváth Péter (JZSUK), 2. Deák Áron (Református Kollégium), 3. Péntek Botond (Báthory-líceum);lányok: 1. Orosz Ágnes (Báthory-líceum), 2. Kun Arianna (Ref. Koll.), 3. Szondi Dorottya (JZSUK).

VII–VIII. osztály, fiúk:1. Biró Márton (Báthory-líceum), 2. Nagy Dániel (JZSUK), 3. Dorogi István (Apáczai Csere János Elméleti Líceum); lányok: 1. Kosztár Renáta (Báthory-líceum), 2. Fülöp Anita (JZSUK), 3. Istvánfy Tímea (Brassai Sámuel Elméleti Líceum) és Kovács Abigél (Ref. Koll.).